Masahito Hitosugi

doctor_hitosugiMasahito Hitosugi – lekarz medycyny sądowej. Wchodził w skład zespołu prowadzącego badania z użyciem manekina reprezentującego kobietę w ciąży, o nazwie MAMA-2B (takie manekiny na całym świecie można policzyć na palcach jednej ręki). Na bazie rezultatów tych właśnie badań zmieniono prawo w Japonii, gdzie do 2008 roku kobiety ciężarne były zwolnione z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Dr Hitosugi nie tylko chętnie udostępnił wyniki badań na rzecz inicjatywy podobnej zmiany prawa w Polsce, ale zadeklarował chęć pomocy przy dalszej pracy i wkładzie w zapobieganie śmierci lub niepełnosprawności płodów.

Dodajmy, że doktor Hitosugi wykłada na Wydziale Medycyny Sądowej w Shiga University of Medical Science. W czasie prowadzenia opisanego powyżej badania związany był z Wydziałem Medycyny Sądowej na Dokkyo University School of Medicine. Obecnie jego praca badawcza koncentruje się wokół zapobiegania i analizy mechanizmów śmierci, rozwoju techniki diagnostycznej opierającej się na wiedzy z zakresu histochemii, patologii, biomechaniki i bioreologii.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad