Kolejna ambasadorka kampanii Ciąża i Pasy już z certyfikatem!

Przedstawiamy nową ambasadorkę ogólnopolskiej kampanii informacyjno-społecznej Ciąża i Pasy. Pani Magdalena Glewicz jest pierwszą wśród ambasadorek liderką wsparcia psychicznego! Dodatkowo jest również ambasadorką kobiet w kampanii Niewykrywalne. To ogromny zaszczyt powitać ją w naszych szeregach!

Pani Magdalena pochodzi z Gdańska i, jak kilkakrotnie wspominała, bardzo chętnie zatrudniłaby się w fotelik.info, gdyby powstał oddział w Trójmieście. Jest inicjatorką społeczno-edukacyjnej kampanii Niewykrywalni, zajmującej się tematyką HIV i AIDS. Prywatnie mężatka i mama dwojga dzieci. Pasjonatka koni i jazdy na rowerze. Szkolenie w ramach kampanii Ciąża i Pasy przeszła pod kierunkiem technika fotelik.info Jana Góreckiego. Jak widać – z sukcesem! Serdecznie gratulujemy!

Zadbaj o bezpieczeństwo kobiet w ciąży razem z kampanią Ciąża i Pasy

Polskie Prawo o ruchu drogowym nadal zezwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Przepis ten jest szkodliwy w skutkach, gdyż badania naukowe dowiodły, że nawet drobna stłuczka, w której wzięłaby udział niezapięta w pasy ciężarna mama może spowodować śmierć dziecka wskutek niedotlenienia po odklejeniu się łożyska. Pasy należy więc zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Należy to jednak robić w sposób właściwy.

Niestety, specjaliści fotelik.info ds. bezpieczeństwa w samochodzie nie mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie byliby potrzebni, by szkolić kobiety w ciąży w prawidłowym zapinaniu pasów. W miastach, w których znajdują się oddziały fotelik.info (Warszawie, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej i Krakowie) warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy prowadzone są najczęściej w salonach fotelik.info i szkołach rodzenia. Jednak przyjazd techników fotelik.info do mniejszych miejscowości nie zawsze jest możliwy, a tam również należałoby przekazywać tę ważną wiedzę i umiejętności.

Jeśli Ty również chcesz dołączyć do naszej drużyny: przejść szkolenie z ekspertem fotelik.info i zostać ambasadorką (lub ambasadorem) kampanii Ciąża i Pasy, by w swoim mieście szerzyć praktyczną wiedzę o prawidłowym i bezpiecznym zapinaniu pasów samochodowych w ciąży – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Nowa ambasadorka Magdalena Glewicz i technik fotelik.info Jan Górecki w salonie fotelik.info w Warszawie

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Share This Post On
468 ad