Zadbaj o bezpieczeństwo! Spot świąteczny kampanii Ciąża i Pasy

Kampania Ciąża i Pasy przygotowała z okazji Świąt Bożego Narodzenia spot przypominający o tym, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w ciąży. Pomimo że w Polsce wciąż obowiązuje prawo zezwalające kobietom ciężarnym na jazdę bez pasów bezpieczeństwa, warto – nie tylko przed świętami – nagłaśniać ten temat.

Przepisy o ruchu drogowym w Polsce wciąż wprowadzają w śmiertelny błąd mamy oczekujące dziecka, pozwalając im na niezapinanie pasów bezpieczeństwa – i przez to sugerując, że tak jest bezpieczniej. Błąd ten powielają niektórzy lekarze ginekolodzy, wypisując bez żadnego uzasadnienia medycznego „zwolnienia z pasów bezpieczeństwa”.

Kampania społeczna Ciąża i Pasy, uświadamiająca, jak ważne jest poprawne zapinanie samochodowych pasów bezpieczeństwa przez kobiety ciężarne, stworzona została z inicjatywy Pawła Kurpiewskiego, twórcę fotelik.info, biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie. Wspierana jest przez instytucje związane z sektorem BRD, jak PIMot, ITS. Poparcie dla naszych działań wyraziło także światowe środowisko naukowe biomechaników.

Jak Ty możesz pomóc? Udostępnij ten film – niech informacje na temat kampanii Ciąża i Pasy idą dalej w świat i ostrzegają mamy spodziewające się dziecka przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą niezapinanie pasów w ciąży. Więcej na temat kampanii dowiesz się na stronie Ciąża i Pasy

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad