Koshiro Ono

onoKoshiro Ono obecnie Executive Research Adviser i Dyrektor Badawczy w Japan Automobile Research Institute. Jego praca dotyczy między innymi analizy wypadków (obejmujące zjawiska przed, w trakcie i po zderzeniu), nie tylko w zakresie ochrony pasażera, ale też różnorodnych zagadnień wypadków drogowych. Zajmował się również rozwojem technik pomiaru ruchu i analiz z użyciem symulacji numerycznych i manekinów w laboratorium.

Ostatnio skoncentrował się na urazach powodujących upośledzenie funkcjonowania lub niepełnosprawność karku, głowy i innych najważniejszych części ciała. Badania prowadzone są z użyciem procedur komputerowych, eksperymentalnych i epidemiologicznych. Wyniki badań dr Ono przyczyniły się do poprawy zaawansowanych technologii bezpieczeństwa w zakresie unikania zderzeń, odporności na zderzenia oraz do wprowadzenia działań ratowników medycznych na wyższy poziom. Wywarły ogromny wpływ na poprawę działania systemów chroniących kierowców i pasażerów pojazdów, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Członek zarządu: Automotive Occupant Restraints Council, Autoliv Inc. (Technical Advisory Board), Międzynarodowej Rady Badawczej Biomechaniki Zderzeń (IRCOBI) i in. Związany wcześniej między innymi z Instytutem Technologii w Tokio i Japońskim Stowarzyszeniem Inżynierów Samochodowych.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad