Fizjoterapeutka dziecięca Rita Calderaro-Poczmańska została ambasadorką Kampanii Ciąża i Pasy!

Nie tylko rehabilitantka i fizjoterapeutka dziecięca, ale też twórczyni kursu – Kurs Na Dziecko, dołączyła do grona kobiet, które aktywnie wspierają kampanię Ciąża i Pasy. Od teraz, Rita Calderaro-Poczmańska, znajduje się w gronie ambasadorek kampanii! Przeczytaj, co należy zrobić, aby również otrzymać certyfikat!

Rita Calderaro-Poczmańska: fizjoterapeutka, rehabilitantka i… ambasadorka kampanii Ciąża i Pasy!

Technicy z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info mają zaszczyt szkolić kobiety, które chcą zostać ambasadorkami ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, ponieważ czują potrzebę pomagania innym. Nie brakuje wśród nich mam, pielęgniarek lub położnych, pedagogów oraz instruktorek jazdy. Dziś do grona fantastycznych kobiet dołączyła Rita Calderaro-Poczmańską. Ritę z pewnością pamiętacie z różnych wystąpień na eventach w fotelik.info na przykład podczas inauguracji Kampanii Ciąża i Pasy, gdzie wygłosiła prezentację na temat fizjonomii dzieci w fotelikach samochodowych: zobacz więcej. Rita Ta znana i ceniona fizjoterapeutka oraz rehabilitantka dziecięca niejednokrotnie udzielała nam również wsparcia merytorycznego w kwestiach związanych chociażby z czasem, jaki dziecko może spędzić w foteliku: Ile czasu może spędzać dziecko w foteliku? odpowiada fizjoterapeutka dziecięca.

Tym bardziej jest nam miło, że Rita Caderaro-Poczmańska zdecydowała się przejść organizowany przez fotelik.info kurs z zakresu poprawnego zapinania pasów samochodowych u kobiet w ciąży! Z pewnością dzięki jej wiedzy, wiele kobiet na tym skorzysta, ponieważ z racji swojego zawodu, ma przecież ciągły kontakt nie tylko z dziećmi, ale i mamami.

Rita Calderaro-Poczmańska została ambasadorką Kampanii Ciąża i Pasy!

Zostań ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy!

Polskie Prawo o ruchu drogowym, jako jedne z nielicznych wciąż zezwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Niestety, przepis ten jest niezwykle szkodliwy w skutkach, ponieważ badania naukowe dowiodły, że nawet z pozoru niegroźna kolizja, w której wzięłaby udział ciężarna mama podróżująca bez prawidłowo zapiętych pasów, może spowodować śmierć dziecka na skutek niedotlenienia po odklejeniu się łożyska. Samochodowe pasy bezpieczeństwa należy więc zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Należy to jednak robić w sposób właściwy.

Niestety, eksperci fotelik.info nie mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie są potrzebni, by uczyć przyszłe mamy i pokazywać im jak prawidłowo zapinać pasy. W miastach, w których znajdują się oddziały fotelik.info (tj. w Warszawie, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej i Krakowie) warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy prowadzone są najczęściej w salonach fotelik.info i szkołach rodzenia. Jednak przyjazd do mniejszych miejscowości nie zawsze jest możliwy, a tam również należałoby przekazywać tę ważną wiedzę i umiejętności.

Dlatego jeśli chcesz dołączyć do drużyny: przejść szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, zostać ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy w swoim środowisku i szerzyć tak potrzebną wszystkim wiedzę – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie prowadzone w ramach kampanii Ciąża i Pasy trwa maksymalnie 30 minut i jest BEZPŁATNE . Polega na spotkaniu z technikiem fotelik.info, który tłumaczy i pokazuje:

⚫ czym są i gdzie znajdują się kolce biodrowe oraz do czego są przydatne;

⚫ jak w sposób prawidłowy zapinać i regulować pasy bezpieczeństwa;

⚫ kiedy używać adaptera do pasów dla kobiet w ciąży;

⚫ jak ustawić zagłówek, fotel, lusterko;

⚫ jaką odległość zachować między kierownicą a brzuszkiem.

Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu.

Szkolenia odbywają się w Centrach Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, Chorzowie, Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie i Skarżysku-Kamiennej po ustaleniu dogodnego dla obu stron terminu.

Więcej o kampanii Ciąża i Pasy można dowiedzieć się na stronie Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad