Zostań ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy – bezpieczeństwo jest modne!

_MG_9920

Piękna, modna i świadoma przyszła i obecna mama – wie, ile zależy od zapinania pasów w aucie i jest wzorem dla otoczenia

Czy bezpieczeństwo może być… modne? Tak, oczywiście. Wiesz, kim jest tzw. trendsetterka? To osoba ustalająca trendy. I właśnie TY możesz nią być. Zostań ambasadorka kampanii Ciąża i Pasy!

Pytanie na rozgrzewkę: z czym kojarzy Ci się bezpieczeństwo? Pewnie z nudą… Świąteczny weekend, pijani kierowcy, nudny spot w telewizji. Ciągłe strasznie, wyliczanie statystyk. Fotoradary i kolejne mandaty. Statystyki, statystyki, statystyki… funkcjonariusze służb publicznych mówią o wypadkach, podają liczby, których nie możesz zapamiętać. Zginęło 1000 czy 2000 osób? A może 3000, nie robi to na nikim wrażenia…

Czas na zmianę! Zobacz, jak może wyglądać pozytywna strona bezpieczeństwa, bo może być ono MODNE! I Ty, tak Ty, możesz być jedną z osób, które przyczynią się do wielkiej zmiany. Pamiętaj, że wspaniałe budowle powstają z małych cegieł i buduje się je od fundamentów. Jeśli Ty będziesz tą osobą, która daje pozytywny przykład, ludzie z Twojego otoczenia będą się na Tobie wzorować (chociaż może nigdy na głos tego nie powiedzą)!

A oto nasza pozytywna strona bezpieczeństwa:

1. Lubisz biegać, zdrowo się odżywiać, dbasz o skórę, fryzurę, tańczysz, śpiewasz i gotujesz. Bo to jest MODNE. A teraz, zobacz, czy taki widok nie jest wspaniały? Spójrz, jak pięknie wygląda przyszła mama, która zapina pasy bezpieczeństwa. Przede wszystkim zaś jest świadoma i dba o siebie. Nie kieruje się przesądami, natomiast wie, że zapinanie pasów to nie obciach, a podstawa dbałości o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

_MG_9775

Piękna przyszła mama ma zawsze zapięte pasy

_MG_9810

Bezpieczeństwo może być modne – bądź tą, która wyznacza trendy!

_MG_9880

Szyk i styl – pasy są modne i bezpieczne

2. Podoba Ci się skandynawski lifestyle lub może coś bardziej egzotycznego jak Japonia? Zobacz, jak w tych krajach dba się o bezpieczeństwo. IKEA jest super, prawda? Szwecja to nie tylko nowoczesne i funkcjonalne meble, piękna przyroda i dobre samochody. To także dbałość o bezpieczną jazdę. To tam wymyślono pasy bezpieczeństwa i normą jest, że pasy są po to, aby je zapinać. Tak samo w Japonii, znanej z produktów wysokiej jakości i kultury pracy: zmieniono tam prawo i kobiety w ciąży zapinają pasy. Skoro w tych krajach wiele rzeczy robi się dobrze, dokładnie i solidnie, to może warto wziąć z nich przykład. Solidności i odpowiedzialności, a nie bylejakości i niedbalstwa. W końcu aspirujemy do tego, co “wyższe” i “lepsze”.

3. Bezpieczeństwo to stan umysłu. Bądź stanowcza i wiedz, że to Ty masz rację i robisz dobrze. Nie wahaj się, tylko z uśmiechem “zapnij pasy”. Pamiętasz może jeszcze czasy, gdy na świecie było trochę szarzej, a produkty dobrej jakości nie były dostępne? To komuna kojarzy nam się z ciągłym kombinowaniem i odwieczną fuszerką. Jak na ulicy Alternatywy 4 – rzeczy robiono bezmyślnie i bez sensu. Czas chyba najwyższy otrząsnąć się z tego. Zapinam pasy bo mandat… zapinam jak zobaczę policję, a może mi się uda… kombinowanie. Albo fuszerka: nie chce mi się. No, jestem trochę leniwy… nie będę czytał o bezpieczeństwie. Pooglądam przez ten czas telewizję i podrapię się po głowie. Nie bądź leniwy i w duchu prawdziwego sportowca powalcz trochę o zapinanie pasów – też u Twoich najbliższych.

4.Umiem to wytłumaczyć.

Pamiętasz, jak w Twoim dzieciństwie zakazywano lub nakazywano Ci różne rzeczy?

– Dlaczego muszę jeść to, czego nie lubię? – pytałaś cienkim głosikiem.

– Bo tak! – grzmiał głos dorosłego i to kończyło dyskusję.

– Dlaczego nie mogę oglądać do późna telewizji?

– Bo nie! – i koniec. Naburmuszona i ze łzami w oczach kładłaś się spać…

Świetnie, prawda? Jakie uczucia się w Tobie rodziły? Pewnie żal i bunt. Bo nikt nie zadał sobie trudu, żeby wytłumaczyć Ci, że nie wszystko co zdrowe jest takie smaczne, a spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed telewizorem szkodzi nie tylko dzieciom.

Tak samo jest z pasami i bezpieczeństwem. Jeśli nie wytłumaczysz ludziom DLACZEGO muszą np. zapinać pasy bezpieczeństwa, a będziesz żądać od nich “bo tak”, będą się buntować. Jeśli będziesz mieć solidną wiedzę i spokojnie porozmawiasz z nimi o tym, jak działają pasy, dlaczego trzeba je zapinać i że od czasów ich dzieciństwa wiele się zmieniło, to osiągniesz sukces. Zamiast kolejnej sprzeczki, spróbuj przekonać ich argumentami. Nawet, jeśli nie “zaskoczy” teraz, to może za jakiś czas. Kto wie?

A może masz jakieś swoje, oryginalne pomysły, jak zostać trendsetterką w tej dziedzinie? Jeśli tak, podeślij nam swoje przemyślenia: media(małpa)fotelik.info.

Na koniec mamy dla Ciebie superpropozycję: jeśli w chcesz stać się trendsetterką i ambasadorem kampanii Ciąża i Pasy, to zapraszamy Cię na nasze warsztaty „Jak zapinać pasy w ciąży” – najbliższe już 10 czerwca. Pomyśl o tym, możesz zmienić świat na lepszy! Szczegóły i zapisy już niebawem.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad