Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski: Warsztaty fotelik.info w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Do kampanii Ciąża i Pasy dołącza Ziemia Świętokrzyska! W warsztatach zorganizowanych przez Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Skarżysku-Kamiennej wzięli udział dziennikarze z Radia eM Kielce i Radia Rekord w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Paweł Kurpiewski z fotelik.info w siedzibie Radia Rekord w Ostrowcu Świętokrzyskim…
… i w studiu Radia eM Kielce

To było naprawdę ciepłe przyjęcie kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy na Ziemi Świętokrzyskiej! Rozgłośnie radiowe w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim chcą propagować bezpieczeństwo kobiet w ciąży podczas jazdy samochodem, a pracujący w nich dziennikarze wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, pomysłodawcę ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy.

Kampania Ciąża i Pasy ma na celu upowszechnianie wiedzy, że mamy w ciąży dla bezpieczeństwa własnego i swoich dzieci powinny zapinać pasy. W ramach kampanii specjaliści ds. bezpieczeństwa z fotelik.info uczą poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa. Zwracają też uwagę, że przepis polskiego Prawa o ruchu drogowym zezwalający kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez zapinania pasów bezpieczeństwa jest szkodliwy i anachroniczny. W Europie taki przepis, oprócz Polski, funkcjonuje już tylko w Bułgarii, Rumunii, Grecji i Włoszech. Tymczasem badania naukowe wypadków z udziałem kobiet w ciąży dowiodły, że nawet stłuczka przy prędkości 15 km/h u ciężarnej mamy bez zapiętych pasów może spowodować odklejenie się łożyska, to zaś skutkuje niedotlenieniem, a nawet śmiercią dziecka.

– Czas zmienić ten stan rzeczy – mówi inżynier biomechanik zderzeń Paweł Kurpiewski. – Dlatego dziękujemy dziennikarzom, którzy chcą wraz z nami zachęcać mamy w ciąży do zapinania pasów i upowszechniać wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz wadliwości wspomnianego przepisu prawnego.

Dziennikarka Radia eM Kielce Beata Kwieczko przeprowadziła z Pawłem Kurpiewskim rozmowę
na temat kampanii Ciąża i Pasy

Tu możesz posłuchać audycji z udziałem Pawła Kurpiewskiego w Radiu eM Kielce: Czy kobiety w ciąży powinny zapinać pasy

Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Konarskiego 39 zaprasza mamy w ciąży na warsztaty poświęcone prawidłowemu zapinaniu pasów – w każdą środę do końca wakacji. Można również umawiać się telefonicznie na indywidualne konsultacje, dzwoniąc na numer 41 201 08 59.

Więcej wiedzy i wydarzeń w ramach kampanii Ciąża i Pasy na stronie Ciąża i Pasy oraz Aktualności fotelik.info

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad