Świadoma Mama z udziałem fotelik.info. Zobacz zdjęcia i obejrzyj LIVE Pawła Kurpiewskiego

Wydarzenie Świadoma Mama odbyło się 28 września 2021 r. w amfiteatrze na Bemowie w Warszawie. Na scenie wystąpiło wielu prelegentów: położnych, dietetyków, a także specjalistów z fotelik.info. Zobacz galerię zdjęć i dowiedz się, jak poprawnie zapinać pasy w ciąży.

Podczas wydarzenia Świadoma Mama uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi o tym, dlaczego warto poprawnie zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa

Występ Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórcy fotelik.info, przewidziany był jako jeden z ostatnich i rozpoczął się o godzinie 16:00. Dotyczył prawidłowego zapinania pasów przez kobiety w ciąży, a także fotelików samochodowych 0-13 kg (tak zwanych nosidełek). Spotkał się z dużym uznaniem widowni. Podczas prezentacji miała miejsce premiera filmu:

Po prelekcji każda chętna mama w ciąży mogła sprawdzić na fotelu prezentacyjnym, jak powinny prawidłowo przebiegać pasy bezpieczeństwa, , oraz upewnić się, czy nie potrzebuje adaptera. Więcej na temat adapterów dla kobiet w ciąży dowiesz się z filmu: Adapter do pasów dla ciężarnych. Obalamy MITY!

Mamy mogły również rozmawiać z technikami fotelik.info, którzy pokazywali, jak prawidłowo zapinać niemowlę w foteliku samochodowym 0-13 kg, oraz odpowiadali na pytania dotyczące nosidełek i dopasowania ich do samochodu.

Po prezentacji stoisko fotelik.info przez długi czas było oblegane przez mamy
Każda chętna mama, mogła sprawdzić czy w jej przypadku konieczny jest adapter do pasów dla kobiet w ciąży. Po raz kolejny okazało się, że 90% kobiet w ogóle go nie potrzebuje

Przeczytaj również:

Poznaj pierwsze ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy i zapisz się na szkolenie!
Kolejne ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy już z certyfikatem! Dziękujemy! Zobacz zdjęcia

To także może Cię zainteresować:

Ciąża i Pasy. TVN24 o kampanii fotelik.info. Zobacz WIDEO!
Wypadek w ciąży. Odklejenie łożyska najczęstszą przyczyną śmierci dziecka
Jechała bez pasów. Dziecko urodziło się z 1 punktem w skali APGAR

Jeśli Ty również chcesz przejść szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info lub zostać ambasadorem kampanii Ciążą i Pasy – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad