Rusza kampania CIĄŻA I PASY w Nowym Sączu

Czy wiesz, że w ciąży też należy zapinać pasy? Mimo, że polskie prawo dopuszcza niezapinanie pasów w widocznej ciąży, to jest to śmiertelnie niebezpieczne dla mamy i dziecka, rozwijającego się w jej brzuchu. Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info prowadzi akcję społeczną “Ciąża i pasy”, podczas której będzie uczyć mamy w widocznej ciąży, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa w stanie błogosławionym. Kampania miała już swoje lokalne odsłony m.in. w Kielcach, w Skarżysku Kamiennej, Warszawie, Chorzowie oraz we Wrocławiu. Kolejnym miastem, w którym będzie miała swoją odsłonę będzie Nowy Sącz.

Nowy Sącz to miasto położone w województwie małopolskim, w którym będzie miała swoją odsłonę ogólnopolska kampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy

W obecnych czasach już prawie wszystkie kobiety są mobilne i jeżdżą samochodem również w ciąży. Kampania “Ciąża i pasy” jest przygotowana w celu zapewnienia im oraz ich dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa.

– W tej chwili w Europie tylko Bułgaria, Grecja, Rumunia, Włochy i Polska pozwalają kobietom w ciąży nie zapinać pasów bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info. Wszystkie inne kraje zniosły już ten tragiczny w skutkach przepis, gdy badania przeprowadzone już w 1995 roku, udowodniły, że pasy bezpieczeństwa nie zagrażają kobietom w ciąży, a wręcz ratują im życie podczas wypadku.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa, jak sama ich nazwa wskazuje służą do tego, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Klucz tkwi w poprawnym użyciu pasów – tzn. prawidłowym przeprowadzeniu pasa biodrowego poniżej kolców biodrowych przednich górnych oraz pasa barkowego pomiędzy piersiami i przez środek ramienia.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa w ciąży mogą uratować nie tylko zdrowie lub życie kobiety w ciąży, ale też jej nienarodzonego dziecka

Podczas kampanii “Ciąża i pasy” przyszłe mamy są uczone przez kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistów, jak prawidłowo zapinać pasy w stanie błogosławionym i na co zwracać uwagę przy ich prowadzeniu po ciele.

– Czasem prawidłowe poprowadzenie pasa bezpieczeństwa jest niemożliwe i wtedy może zajść konieczność użycia specjalnego adaptera. W takich wypadkach również będziemy uczyć go montować. Natomiast należy podkreślić, że adaptery do pasów dla kobiet w ciąży nie są standardem, a wyjątkiem. I nie każda kobieta powinna z nich korzystać – podkreśla Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń.

Na warsztaty i bezpłatne inspekcje dla kobiet w ciąży można zapisywać się pod numerem: 18 521 39 52. Zapraszamy już od 26 października do Centrum Bezpieczeństwa Fotelik.info w Nowym Sączu (ul. Lwowska 238).

Więcej informacji można znaleźć na stronie Ciąża i Pasy i fotelik.info

Więcej informacji:
Michał Guzek
tel.513 844 481

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad