Radio eM Kielce: zajęcia praktyczne w ramach kampanii Ciąża i Pasy

W siedzibie Radia eM w Kielcach, już po raz drugi odbyły się warsztaty w ramach kampanii Ciąża i Pasy. Technik fotelik.info Dominik Lasota, uczył kobiety poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa.

Celem warsztatów prowadzonych w ramach kampanii Ciąża i Pasy jest nauka prawidłowego zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa

Nie tylko kobiety w ciąży mogą korzystać z warsztatów w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, zainicjowanej przez fotelik.info. W końcu umiejętność poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa przydaje się każdemu. Więcej na temat poprawnego zapinania pasów pisaliśmy w artykule: Inspekcje fotelik.info: Siedmiu na dziesięciu Polaków nie używa regulatora pasa bezpieczeństwa.

Podczas zajęć, panie mogły dowiedzieć się między innymi:

⚫ czym są kolce biodrowe, gdzie je znaleźć i jaka jest ich rola w bezpiecznym zapinaniu pasów;

⚫ jak poprawnie przeprowadzić i jak regulować pasy bezpieczeństwa;

⚫ w jakiej odległości od kierownicy i poduszek powietrznych powinna siedzieć mama w ciąży;

⚫ jak używać adaptera do pasów dla ciężarnych i w jakich przypadkach jest on potrzebny.

⚫ jak ustawić zagłówek

⚫ Jak poprawnie wyregulować fotel

Warsztaty w Kielcach odbywają się cyklicznie. Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone 14.07, a drugie 28.07. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych? Warto śledzić na bieżąco stronę kampanii: Ciąża i PasyAktualności fotelik.info oraz social media.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad