Jeździ jako rajdowiec, jest w ciąży i zawsze zapina pasy. Ty też zadbaj o bezpieczeństwo w aucie!

Pani Monika jest hobbystycznym kierowcą rajdowym. Jeszcze w piątym miesiącu ciąży jeździła po torze wyścigowym w Nurburgringu w Niemczech! Kiedy została ambasadorką ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, wystąpiła w filmie Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, na którym pokazała, że nawet w trzydrzwiowym aucie dostosowanym do udziału w wyścigach ciężarna mama może PRAWIDŁOWO zapiąć pasy!

Pani Monika została ambasadorką ogólnopolskiej kampanii społecznej Ciąża i Pasy jesienią 2021 roku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: KLIK. Ponieważ jest fanką driftowania, wyścigów, samochodów sportowych i miłośniczką BMW, wspólnie postanowiliśmy nakręcić nietypowy odcinek w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Mama w ciąży podeszła do sprawy bardzo odpowiedzialnie i kiedy brzuszek zaczął być bardziej widoczny, zgłosiła się do technika Dominika Lasoty z fotelik.info w Skarżysku-Kamiennej, aby sprawdzić, czy w jej samochodzie da się poprawnie zapiąć pasy bezpieczeństwa. Okazało się, że potrzebna była korekta w ustawieniu fotela. Tylko tyle i aż tyle 🙂 Dzięki drobnym zmianom zarówno Pani Monika, jak i jej dziecko są optymalnie zabezpieczone w czasie jazdy samochodem.

Pamiętaj: KAŻDA kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa, by chronić dziecko i siebie! Bezpieczne i wygodne zapinanie pasów w ciąży jest możliwe, w każdym samochodzie!

Czy Ty również chcesz zostać ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy i edukować inne kobiety?

Jeśli chcesz dołączyć do drużyny, przejść szkolenie z technikiem fotelik.info i zostać ambasadorką lub ambasadorem kampanii Ciąża i Pasy w swoim środowisku – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie trwa maksymalnie 30 minut, jest BEZPŁATNE i polega na spotkaniu z technikiem fotelik.info, który tłumaczy i pokazuje:

⚫ czym są kolce biodrowe, jak je znaleźć oraz do czego są przydatne;

⚫ jak prawidłowo zapinać i regulować pasy;

⚫ kiedy zachodzi konieczność używania adaptera do pasów dla kobiet w ciąży;

⚫ jak ustawić zagłówek, fotel, lusterko;

⚫ jaką odległość zachować między kierownicą a brzuszkiem.

Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu.

Szkolenia odbywają się w Centrach Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, Chorzowie, Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie i Skarżysku-Kamiennej, po ustaleniu dogodnego dla obu stron terminu.

Kilka słów o kampanii Ciąża i Pasy

Kampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy jest prowadzona przez Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, z inicjatywy biomechanika zderzeń Pawła Kurpiewskiego, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Jej główny cel to upowszechnianie i popularyzowanie w społeczeństwie, zwłaszcza wśród ciężarnych kobiet, wiedzy, jak ważne dla zdrowia i życia mam w ciąży i ich nienarodzonych dzieci jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, oraz umiejętności zapinania ich w sposób poprawny. Polska jest jednym z pięciu państw w Europie, w których prawo wciąż pozwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kampania Ciąża i Pasy w dalszej perspektywie ma dążyć do zmiany tego szkodliwego przepisu.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad