Kielce: Warsztaty fotelik.info z Radiem eM w Kielcach. Obejrzyj relację!

W siedzibie Radia eM w Kielcach odbyły się warsztaty w ramach kampanii Ciąża i Pasy. Biomechanik zderzeń Paweł Kurpiewski i technik fotelik.info Dominik Lasota uczyli kobiety poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa.

Na zdjęciu: Paweł Kurpiewski i Dominik Lasota pokazują kursantce, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa

Nie tylko kobiety w ciąży mogą korzystać z warsztatów w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, zainicjowanej przez fotelik.info. W końcu umiejętność poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa przydaje się każdemu. Uczestniczki warsztatów zgodnie stwierdziły, że takie zajęcia są bardzo potrzebne, bo wcześniej nie zdawały sobie sprawy, że przez całe życie jeździły samochodem źle zapięte pasami. Jedna z nich podkreśliła, że dopiero dzięki warsztatom zrozumiała, iż przez nieprawidłowe zapięcie pasów może stracić życie. Uświadomił ją w tym pokaz “nurkowania”. Zjawisko “nurkowania” polega na tym, że jeżeli dolna część pasa (biodrowa) jest źle poprowadzona – czyli powyżej kolców biodrowych – to podczas gwałtownego hamowania przypięta w ten sposób osoba wsuwa się pod pasy. Mogą przy tym zostać uszkodzone narządy wewnętrzne, takie jak śledziona czy wątroba.

O tym, jak poprawnie zapinać pasy – nie tylko w ciąży – piszemy w artykule:
Inspekcje fotelik.info: Siedmiu na dziesięciu Polaków nie używa regulatora pasa bezpieczeństwa

Zapinanie pasów bezpieczeństwa. Od teorii do praktyki

Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórca fotelik.info wskazuje: “Zapinanie pasów to poważna sprawa, ale nikogo tego nie nauczymy przez radio czy napisany artykuł. Zapraszamy na warsztaty, gdzie nauczycie się od nas i od ambasadorek kampanii Ciąża i Pasy, jak prawidłowo zapinać pasy – nie tylko w ciąży – aby ratować życie swoje i swoich bliskich.

Warsztaty w Kielcach będą się odbywały cyklicznie. Kolejne zaplanowano na środę 28 lipca. Rozpoczną się o godzinie 14.00 i potrwają około godziny. Relację z warsztatów w Radio eM Kielce można obejrzeć tutaj: [FOTO] Zapinaj prawidłowo pasy bezpieczeństwa! To ratuje życie

Jeżeli chcesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach fotelik.info, zapisz się pod numerem telefonu 41 201 08 58 lub na Facebooku fotelik.info. Aby dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, odwiedź stronę Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad