SPOTTED: SKARŻYSKO zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Przyszłe mamy, które chcą nauczyć się jak prawidłowo zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa
mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach realizowanych w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Na stronie Spotted: Skarżysko-Kamienna pojawiła się informacja o bezpłatnych warsztatach dla kobiet w ciąży w ramach kampanii Ciąża i Pasy. Warsztaty odbędą się 17 lipca w godzinach 9-17, w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, ul. Konarskiego 39 w Skarżysku-Kamiennej. Obejmują część teoretyczną i praktyczną z zakresu prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa.

Aby przeczytać cały artykuł umieszczony na Spotted: Skarżysko-Kamienna, odwiedź stronę: W ciąży zapinaj pasy! Bezpieczne wakacje z fotelik.info!

Ogólnopolska kampania Ciąża i Pasy została zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa w samochodzie i twórcy fotelik.info. Celem społeczno-informacyjnej kampanii Ciąża i Pasy jest uświadomienie kobiet spodziewających się dziecka konieczności prawidłowego zapinania pasów podczas jazdy. Przeprowadzone w 1995 roku badania udowodniły, że poprawnie zapięte pasy samochodowe nie tylko nie zagrażają kobiecie w ciąży, a wręcz mogą ją uratować, tak jak i jej nienarodzone dziecko, w razie ewentualnego wypadku. Warunek jest jeden: pasy muszą być prawidłowo przeprowadzone.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie!

Aby czuć się pewnie podczas jazdy i zagwarantować sobie bezpieczeństwo, należy prawidłowo zapinać pasy samochodowe. Część biodrowa pasów (tj. dolna część) musi znajdować się pod brzuchem i pod kolcami biodrowymi przednimi górnymi, natomiast część barkowa (tj. górna część) powinna przechodzić pomiędzy piersiami, przez środek mostka i środek ramienia. Następnie pasy trzeba dociągnąć, pozbywając się ewentualnego luzu.
Prawidłowe zapinanie pasów samochodowych przez kobiety w ciąży będzie głównym tematem warsztatów w Skarżysku- Kamiennej. Oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej w tym zakresie uczestniczki warsztatów otrzymają też instruktaż ewentualnego użycia adaptera do pasów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, odwiedź stronę Ciąża i Pasy. Informacje o wszelkich wydarzeniach oraz warsztatach prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info oraz w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad