Piekary Śląskie: Radio Piekary przypomina o trwającej kampanii Ciąża i Pasy

Radio Piekary przyczynia się do rozpowszechniania na Śląsku informacji o ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy. Ta regionalna rozgłośnia radiowa przypomina o organizowanych przez fotelik.info warsztatach dla kobiet w ciąży i konieczności zapinania przez nie samochodowych pasów bezpieczeństwa.

Radio Piekary przyczyniły się do rozpowszechnienia informacji o kampanii Ciąża i Pasy w regionie śląskim

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł opublikowany przez Radio Piekary, zajrzyj tu: Niezapinanie pasów w samochodzie przez kobiety w ciąży jest błędem! 

Wbrew obiegowym opiniom, badania przeprowadzone na początku XXI wieku potwierdziły, że prawidłowo zapięte samochodowe pasy bezpieczeństwa mogą uratować zdrowie lub życie nie tylko kobiety w ciąży, ale także jej nienarodzonego dziecka. Każdego dnia w wielu miastach w Polsce o słuszności zapinania pasów przez mamy oczekujące dziecka przypominają też organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej Ciąża i Pasy, w tym jej inicjator – Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórca fotelik.info.

Polska znajduje się wśród pięciu krajów europejskich, obok Włoch, Grecji, Bułgarii i Rumunii, w których prawo pozwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów. Jednak niezapinanie pasów przez ciężarne mamy ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem. Niezapięte lub źle zapięte pasy nie uchronią przed tragicznymi konsekwencjami nawet pozornie niegroźnego wyglądającego wypadku. Okazuje się, że jeśli kobieta w ciąży nie ma zapiętych pasów, a uczestniczy w kolizji pojazdu poruszającego się z prędkością zaledwie 15 km/h, może stracić dziecko wskutek niedotlenienia spowodowanego odklejeniem się łożyska. 

Podczas warsztatów w ramach kampanii Ciąża i Pasy nauczysz się prawidłowo zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa

W ramach kampanii Ciąża i Pasy w wielu miastach w Polsce, szczególnie tam, gdzie znajdują się Centra Bezpieczeństwa fotelik.info (Chorzów, Gliwice, Kraków, Skarżysko-Kamienna, Warszawa, Wrocław), prowadzone są specjalne warsztaty, podczas których mamy i tatusiowie mogą:

  • dowiedzieć się, dlaczego kobieta w ciąży powinna zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa;
  • wziąć udział w zajęciach praktycznych i nauczyć się prawidłowo zapinać pasy;
  • nauczyć się obsługi specjalnego adaptera do pasów dla kobiet w ciąży. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ogólnopolskiej kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy, wejdź na stronę Ciąża i Pasy. Informacje o terminach warsztatów i innych bieżących wydarzeniach w ramach kampanii znajdziesz także na stronie https://fotelik.info/pl/news/ oraz w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad