Opole: Radio Doxa FM promuje kampanię Ciąża i Pasy na Opolszczyźnie

Ogólnopolska kampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy zachęca kobiety w ciąży do zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa. Do promocji kampanii dołączają media w całej Polsce, w tym Radio Doxa FM na Opolszczyźnie.

Warsztaty prowadzone w ramach kampanii Ciąża i Pasy, zostały zorganizowane z myślą o kobietach w ciąży
Warsztaty prowadzone w ramach kampanii Ciąża i Pasy, zostały zorganizowane z myślą o kobietach w ciąży

Przeczytaj cały artykuł o kampanii Ciąża i Pasy opublikowany przez Radio Doxa FM: Rusza kampania Ciąża i Pasy

Polska to jeden z pięciu krajów w Europie, poza Grecją, Włochami, Bułgarią i Rumunią, które pozwalają kobietom w ciąży na jazdę bez pasów. Wprowadzająca w błąd ustawa z polskiego Prawa o ruchu drogowym, według której kobiety w widocznej ciąży są zwolnione z obowiązku zapinania pasów, jest doskonałą wymówką dla ciężarnych mam, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jazdy bez prawidłowo zapiętych pasów samochodowych. Okazuje się, że wystarczy kolizja auta jadącego z prędkością około 15 km/h i niezapięte lub źle zapięte pasy bezpieczeństwa, aby doprowadzić do śmierci nienarodzonego dziecka przez odklejenie się łożyska, nawet jeśli podczas zderzenia nic nie stało się jego mamie.

Warsztaty dla kobiet w ciąży w ramach kampanii Ciąża i Pasy

W ramach kampanii Ciąża i Pasy w wielu miastach w Polsce prowadzone są warsztaty, na które mogą zapisać się rodzice oczekujący dziecka – zarówno mamy, jak i tatusiowie. Podczas warsztatów specjaliści uczą prawidłowego zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa oraz sposobu i warunków użycia adaptera do pasów dla kobiet w ciąży.

“Na warsztatach uczymy kobiety w ciąży, jak prawidłowo zapinać pasy, bo o tym, żeby je zapinać, wiedzą już z pewnością” – wyjaśnia Paweł Kurpiewski, inicjator kampanii Ciąża i Pasy, biomechanik zderzeń i twórca fotelik.info.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ogólnopolskiej kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy, wejdź na stronę Ciąża i Pasy. Informacje o terminach warsztatów i innych bieżących wydarzeniach w ramach kampanii znajdziesz także na stronie https://fotelik.info/pl/news/ oraz w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad