Portal mjakmama24.pl o kampanii: Ciąża i Pasy

Polska, ciągle jako jeden z nielicznych krajów w Europie, pozwala pozwala na niezapinanie pasów kobietom w ciąży. Tym razem, tematem zainteresował się internetowy portal dla mam, który nagłaśnia Ogólnopolską kampanię fotelik.info: Ciąża i Pasy

Portal internetowy mjakmama24.pl o kampanii Ciąża i Pasy.

– „W tej chwili w Europie tylko Bułgaria, Grecja, Rumunia, Włochy i Polska pozwalają kobietom w ciąży nie zapinać pasów bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info. – Wszystkie inne kraje zniosły już ten tragiczny w skutkach przepis, gdy badania przeprowadzone już w 1995 roku, udowodniły, że pasy bezpieczeństwa nie zagrażają kobietom w ciąży, a wręcz ratują im życie podczas wypadku”.
Przeczytaj więcej na: Rusza kampania „Ciąża i pasy” – eksperci podpowiadają, jak zapinać pasy w ciąży

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA WSZYSTKICH MAM!

Jeżeli masz wątpliwości co do tego czy prawidłowo zapinasz pasy w ciąży, koniecznie skorzystaj z bezpłatnych warsztatów, organizowanych przez ekspertów fotelik.info.

Podczas warsztatów dowiesz się między innymi:

⚫ czym są kolce biodrowe, gdzie je znaleźć i jaka jest ich rola w bezpiecznym zapinaniu pasów;

⚫ jak poprawnie przeprowadzić i jak regulować pasy bezpieczeństwa;

⚫ w jakiej odległości od kierownicy i poduszek powietrznych powinna siedzieć mama w ciąży;

⚫ jak używać adaptera do pasów dla ciężarnych i w jakich przypadkach jest on potrzebny.

⚫ jak ustawić zagłówek

⚫ Jak poprawnie wyregulować fotel

Na miejscu czekać będą na Ciebie konkursy z super nagrodami, tor przeszkód i miejsce do testowania wózków! Nie zabraknie również ekspertów, którzy doradzą Ci jak wybrać najlepszy model dla Twojego dziecka.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad