Portal KOBIETY I MEDYCYNA o kampanii Ciąża i Pasy w Przetestuj-wózek!

Portal internetowy KOBIETY I MEDYCYNA to kolejne medium, które wspiera i promuje kampanię Ciąża i Pasy. Przypominamy, że dzisiaj (27.08) odbywa się ostatni dzień Festiwalu w Przetestuj-wózek. Więcej o nim przeczytasz tu: Największy w Polsce festiwal wózków biegowych! Na miejscu eksperci z kampanii Ciąża i Pasy Kampania Ciąża i Pasy, będzie tam obecna od godziny 12.00 do 15.00.

Do promocji społeczno-informacyjnej kampanii Ciąża i Pasy angażuje się coraz więcej mediów, w tym portal Kobiety i Medycyna.

Organizatorzy kampanii Ciąża i Pasy chcą walczyć o zmianę prawa. Obecnie przepisy drogowe w Polsce pozwalają kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. I chociaż badania przeprowadzone w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych na początku tego wieku potwierdziły, że prawidłowo zapięte pasy ratują zdrowie lub życie przyszłej mamy w ciąży i jej dziecka, to ustawa z Prawa o ruchu drogowym wprowadza je w śmiertelny błąd.

“Jeżeli kobieta w ciąży ma niezapięte pasy i weźmie udział w niewielkiej kolizji samochodu jadącego z prędkością 15 km/h, to nawet jeśli jej się nic nie stanie i nawet jeżeli nie otworzą się poduszki powietrzne, to wypadek taki może doprowadzić do poronienia” – przekonuje Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń i ekspert ds bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

Jeśli zastanawiasz się, czy prawidłowo zapinasz pasy bezpieczeństwa, zapisz się już teraz na warsztaty do dowolnego Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info: w Warszawie, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej lub Krakowie. Więcej o kampanii Ciąża i Pasy dowiesz się na stronie Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad