Portal Dziecko w Warszawie apeluje do mam w ramach kampanii Ciąża i Pasy: w ciąży zapinaj pasy!

Trwa ogólnopolska kampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy, zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń i twórcę fotelik.info. Organizatorzy kampanii mówią o konieczności prawidłowego zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa przez kobiety w ciąży. Tylko prawidłowo zapięte pasy są gwarancją bezpieczeństwa dla mamy i jej nienarodzonego dziecka.

Prawidłowo zapięte pasy podczas jazdy autem chronią nie tylko przyszłą mamę, ale też jej nienarodzone dziecko.

Polska jest jednym z pięciu krajów w Europie, który pozwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. I chociaż badania w 1995 roku udowodniły, że prawidłowo zapięte pasy gwarantują bezpieczeństwo mamie w ciąży i jej dziecku, wiele kobiet, zasłaniając się przepisami Prawa o ruchu drogowym, jeździ bez zapiętych pasów. Skutkiem takiego zachowania może być uszczerbek na zdrowiu lub zagrożenie życia kobiety i jej dziecka.

Portal Dziecko w Warszawie podpowiada, w jaki sposób zapinać pasy samochodowe

Aby prawidłowo zapiąć samochodowe pasy bezpieczeństwa, należy ich dolną część (tj. biodrową) przeprowadzić poniżej brzucha i kolców biodrowych przednich górnych, a górną część pasa (tj. barkową) poprowadzić między piersiami, przez środek mostka i środek ramienia. Tylko tak zapięte pasy mogą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w trakcie jazdy nie tylko kobiecie w ciąży, ale również wszystkim innym dorosłym, którzy podróżują samochodem.
Praktyka czyni mistrza, dlatego w ramach kampanii Ciąża i Pasy w wielu miastach w Polsce są organizowane bezpłatne warsztaty, podczas których mamy w ciąży, ale także tatusiowie dowiedzą się od zespołu specjalistów:

⚫ dlaczego należy zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa;
⚫ jak prawidłowo zapinać pasy;
⚫ czym jest adapter do pasów dla kobiet w ciąży i kiedy go używać..

Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, zapisz się pod numerem telefonu 41 201 08 58 lub na Facebooku fotelik.info. Aby dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, odwiedź stronę Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad