Pomorze i Kujawy dołączają do kampanii Ciąża i Pasy: fotelik.info w Radiu PiK

Kobieta w ciąży zawsze powinna zapinać pasy bezpieczeństwa. Nawet stłuczka przy prędkości 15 km/h może spowodować u ciężarnej mamy fatalne w skutkach odklejenie się łożyska – przestrzega biomechanik zderzeń Paweł Kurpiewski z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info.

Wiesz dlaczego zapinanie pasów w ciąży jest takie ważne? Jeżeli nie, odsłuchaj rozmowę Pawła Kurpiewskiego w Radiu PiK

Paweł Kurpiewski wystąpił w Radio Pik w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, zapoczątkowanej przez fotelik.info. W audycji “MotoPik. To co ważne dla kierowców” mówił o celu kampanii i o tym, jak i dlaczego kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa. Wskazówki eksperta odsłuchasz tutaj: Ciąża i Pasy

– To jest potwierdzone naukowo: kobieta w ciąży może i powinna zapinać pasy – podkreśla Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń. – Wystarczy stłuczka przy jeździe z prędkością zaledwie 15 km/h, by niezapięcie pasów poskutkowało tak gwałtownym ruchem w przód dziecka w łonie matki, że może to doprowadzić do odklejenia się łożyska i śmierci dziecka.

Podczas kampanii Ciąża i Pasy (Ciąża i Pasy) specjaliści z fotelik.info uczą mamy w ciąży prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Zwracają też uwagę na fakt, że Polska jest jednym z zaledwie pięciu krajów europejskich, w których przepisy o ruchu drogowym pozwalają kobietom w widocznej ciąży na podróżowanie samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Niestety, prawo sugeruje, że tak jest bezpieczniej – a temu zaprzeczają dowody naukowe i statystyki wypadków.

Radio PiK – pełna nazwa: Polskie Radio Pomorza i Kujaw – to rozgłośnia regionalna Polskiego Radia z siedzibą w Bydgoszczy.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad