Lublin: Polskie Radio Lublin o ogólnopolskiej kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy

Polskie Radio Lublin przyczyniło się do rozpowszechnienia informacji o kampanii Ciąża i Pasy. Lubelska stacja radiowa opublikowała artykuł informujący o potrzebie zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa przez kobiety w ciąży. 

O tym, co Polskie Radio Lublin napisało o zainicjowanej przez fotelik.info ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy oraz o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa przez ciężarne mamy, dowiesz się z artykułu: Przyszła mama za kierownicą – pasy ratują życie kobiet w ciąży.

Kampania Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczno-informacyjna zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórcy fotelik.info. Cele kampanii są jasne: uświadomić kobiety w ciąży o konieczności zapinania samochodowych bezpieczeństwa i zmienić polskie prawo w tym zakresie.

Chociaż z dnia na dzień rośnie świadomość ciężarnych mam o konieczności prawidłowego zapinania pasów, to Prawo o ruchu drogowym w Polsce nadal pozwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez zapiętych pasów. 

Badania naukowe, jakie do tej pory udało się przeprowadzić, dowodzą, że nieprawidłowo zapięte lub w ogóle niezapięte pasy bezpieczeństwa podczas kolizji mogą narazić kobietę w ciąży i nienarodzone dziecko na utratę zdrowia lub życia. Podstawą bezpiecznej jazdy są prawidłowo zapięte pasy: barkowa część pasa musi przechodzić pomiędzy piersiami, przez środek mostka i środek ramienia, natomiast część biodrowa powinna znaleźć się poniżej kolców biodrowych przednich górnych, które każdy dorosły człowiek ma na miednicy.

W ramach kampanii Ciąża i Pasy w całej Polsce przeprowadzane są warsztaty, podczas których specjaliści przekazują wiedzę o bezpieczeństwie jazdy samochodem. Warsztaty podzielone są na część teoretyczną i praktyczną, podczas której uczestnicy uczą się prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ogólnopolskiej kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy, wejdź na stronę Ciąża i Pasy. Informacje o terminach warsztatów i innych bieżących wydarzeniach w ramach kampanii znajdziesz także na stronie https://fotelik.info/pl/news/ oraz w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad