Ciąża i Pasy w TVP2 – Pytanie na Śniadanie

Przyszłe mamy powinny wyjątkowo dbać o swoje bezpieczeństwo. W programie „Pytaniu na Śniadanie” w TVP 2 opowiadał o tym biomechanik zderzeń – Paweł Kurpiewski.

pns

Kobiety w ciąży tradycyjnie otaczane są nadzwyczajną opieką. Również w czasie jazdy samochodem kobieta ciężarna, czy to jako pasażer, czy kierowca, musi uważać na wiele rzeczy, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że wraz ze zmianami w budowie anatomicznej komplikuje się jej sytuacja wewnątrz pojazdu. Polskie przepisy ruchu drogowego niestety zwalniają kobiety w ciąży z obowiązku zapinania pasów. Ekspert tłumaczył, jakie negatywne konsekwencje niezapiętych przez mamę pasów poniesie w razie nawet niedużego wypadku ona sama, ale przede wszystkim jej nienarodzone dziecko. Pokazano również, z pomocą modelki, jak prawidłowo (bo to bardzo ważne!) zapinać pasy bezpieczeństwa podczas ciąży.

Już w tym programie zapowiadano uruchomienie kampanii Ciąża i Pasy. Jej 2 główne cele to: zmiana wprowadzającego w błąd i nie znajdującego uzasadnienia naukowego prawa oraz edukacja – nie tylko przyszłych mam, ale wszystkich tych osób, które mają wpływ na propagowanie wśród nich wiedzy dot. ich bezpieczeństwa w samochodach (a więc również pielęgniarek, położnych, ginekologów, instruktorów jazdy i policjantów).

 

 

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad