MiastoNS apeluje do kobiet w ciąży, w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Do ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy dołączają kolejne media. Tym razem gazeta i portal informacyjny miastoNS informuje mieszkańców Nowego Sącza i okolic o konieczności prawidłowego zapinania pasów przez kobiety w ciąży w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej Ciąża i Pasy.

Gazeta i portal informacyjny miastoNS zachęca mieszkańców Nowego Sącza i okolic do prawidłowego zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Rusza kampania Ciąża i Pasy w Nowym Sączu

Okazuje się, że Polska jest jednym z pięciu krajów w Unii Europejskiej, poza Bułgarią, Rumunią, Włochami i Grecją, która zezwala kobietom w ciąży na jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Chociaż badania przeprowadzone w 1995 roku udowodniły, że prawidłowo zapięte pasy nie zagrażają kobiecie w ciąży, ani jej dziecku, a wręcz ratują im życie, wiele przyszłych mam nie korzysta z nich podczas podróży.

Podczas trwania ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, prowadzonej przez Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info i zainicjowanej przez Paweł Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w aucie i twórcę fotelik.info, kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistów uczy przyszłe mamy jak prawidłowo zapinać pasy w samochodzie. Celem kampanii jest więc zapewnienie maksymalnej ochrony kobiecie w ciąży i jej nienarodzonemu dziecku. Co więcej osoby (lekarze, położne, instruktorzy jazdy, przyszłe mamy itp.), które zapiszą się na darmowe warsztaty organizowane w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info otrzymają certyfikat ambasadora kampanii Ciąża i Pasy.

Jak prawidłowo zapinać pasy w samochodzie?

Prawidłowo zapięte pasy powinien mieć każdy użytkownik pojazdu: kierowca, współpasażer, kobieta w ciąży oraz dziecko podróżujące w foteliku samochodowym. Pasy zapewniają nam maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy, o ile są dobrze zapięte. Warto wiedzieć, że ich dolna część, tj. część biodrowa powinna zostać poprowadzona poniżej kolców biodrowych przednich górnych, które posiada każda osoba dorosła. Górna część pasa, tj. część barkowa powinna przechodzić pomiędzy piersiami i przez środek ramienia. Równie ważne jest także pozbycie się ewentualnych luzów, poprzez dociągnięcie pasa samochodowego.

Kolce biodrowe przednie górne na swojej miednicy posiada każda osoba dorosła. To pod nimi powinna zostać poprowadzona dolna część pasa samochodowego.

Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach w Nowym Sączu zapisz się pod numerem telefonu 18 521 39 52 lub na Facebooku fotelik.info. Aby dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, odwiedź stronę Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad