Kampania Ciąża i Pasy. Radio eM Kielce zaprasza kobiety w ciąży na bezpłatne warsztaty

Pierwsze warsztaty dla kobiet w ciąży przeprowadzone w ramach kampanii Ciąża i Pasy za nami! Kolejne odbędą się 14 lipca o godz. 14 w sali konferencyjnej Radia eM Kielce – informuje kielecka stacja radiowa. Uczestniczki warsztatów nauczą się, jak prawidłowo zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa.

Już 14 lipca w sali konferencyjnej Radia eM Kielce odbędą się warsztaty z zakresu prawidłowego zapinania pasów przez kobiety w ciąży!

Opublikowany przez Radio eM Kielce artykuł o ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej Ciąża i Pasy znajdziesz tu: „Ciąża i pasy”. Bezpłatne warsztaty w Radiu eM.

Ogólnopolska kampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy została zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń i twórcę fotelik.info. Cele kampanii są proste: obudzić świadomość kobiet w ciąży o konieczności zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa i zmienić polskie Prawo o ruchu drogowym w tym zakresie.

Niezapięte pasy bezpieczeństwa mogą być zagrożeniem dla zdrowia lub życia!

Badania przeprowadzone w 1995 roku wykazały, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa są gwarancją bezpieczeństwa podczas kolizji, nie tylko mamy oczekującej dziecka, ale także wszystkich pasażerów biorących udział w zdarzeniu. Niezapięte lub źle poprowadzone po ciele pasy bezpieczeństwa mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia dla kobiety w ciąży i jej dziecka.

Aby prawidłowo zapiąć pasy samochodowe, należy ich górną część, tj. część barkową, poprowadzić między piersiami, przez środek mostka i przez środek ramienia. Dolną część, tzw. część biodrową, należy umieścić pod brzuchem i kolcami biodrowymi przednimi górnymi, znajdującymi się na miednicy każdej osoby dorosłej. 

Warsztaty w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Aby udowodnić konieczność zapinania samochodowych pasów bezpieczeństwa przez kobiety w ciąży, organizatorzy kampanii Ciąża i Pasy prowadzą w wielu miastach w Polsce specjalne warsztaty. Zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną. Mogą w nich uczestniczyć nie tylko mamy w ciąży, ale także tatusiowie. 

Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, zapisz się pod numerem telefonu 41 201 08 58 lub na Facebooku fotelik.info. Aby dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, odwiedź stronę Ciąża i Pasy.

Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad