Zostań ambasadorką ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy!

Kampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy została zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń i twórcę fotelik.info. Jej celem jest m.in. uświadomienie mamom oczekującym dziecka, jak ważne jest dla nich zapinanie pasów bezpieczeństwa, i to zapinanie ich w sposób poprawny. W różnych miastach Polski kobiety w ciąży biorą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów ds. bezpieczeństwa w samochodzie. 

Zostań ambasadorką kampanii Ciąża i pasy i pomóż zadbać nam o bezpieczeństwo kobiet w ciąży!

Inicjatorzy kampanii postanowili więc poszukać ambasadorek projektu Ciąża i Pasy. “Chcielibyśmy – wyjaśnia Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń i twórca fotelik.info – aby w każdym mieście w Polsce były kobiety, które po ukończeniu naszego szkolenia mogłyby uczyć inne mamy w ciąży, jak poprawnie zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa. Przyswojenie i przekazanie takiej wiedzy nie trwa długo, a może uratować czyjeś życie!”.

Zadbaj o bezpieczeństwo kobiet w ciąży razem z kampanią Ciąża i Pasy

Polskie Prawo o ruchu drogowym zezwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Przepis ten jest szkodliwy w skutkach, gdyż badania naukowe dowiodły, że nawet drobna stłuczka, w której wzięłaby udział niezapięta w pasy ciężarna mama, może spowodować śmierć dziecka wskutek niedotlenienia po odklejeniu się łożyska. Pasy należy więc zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Należy to jednak robić w sposób właściwy. 

Niestety, specjaliści fotelik.info nie mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie byliby potrzebni, by szkolić kobiety w ciąży w prawidłowym zapinaniu pasów. W miastach, w których znajdują się oddziały fotelik.info (tj. w Warszawie, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej i Krakowie) warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy prowadzone są najczęściej w salonach fotelik.info i szkołach rodzenia. Jednak przyjazd do mniejszych miejscowości nie zawsze jest możliwy, a tam również należałoby przekazywać tę ważną wiedzę i umiejętności. 

KreatiMo pierwszą ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy

Pierwszą ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy została Monika Bednarek, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Na co dzień Monika Bednarek pracuje jako pedagog specjalny w ośrodku rewalidacyjnym z uczniami z niepełnosprawnością, prowadzi indywidualne zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz grupowe Multisensoryki dla dzieci i rodziców. W 2017 roku stworzyła markę KreatiMo i projekt #zamieńmodnenamądre, w ramach którego motywuje rodziców do wspierania rozwoju dziecka.

Jeśli Ty również chcesz dołączyć do naszej drużyny: przejść szkolenie z ekspertem fotelik.info i zostać ambasadorką kampanii Ciąża i pasy w swoim mieście – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info. 

Więcej o kampanii Ciąża i Pasy można dowiedzieć się na stronie Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad