Wykład „Zapinaj pasy w ciąży!” w Siedlcach przy sklepie MADAR 13.05.2015

13 maja 2015 w Siedlcach przy sklepie MADAR pod adresem: Ujrzanów 282c odbyły się bezpłatne i otwarte wykłady dla kobiet w ciąży, a także planujących posiadanie dzieci oraz dla wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w samochodzie. Spotkanie z ekspertami ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach przebiegło w ramach kampanii „Ciąża i Pasy”. 

Wykłady zgromadziły 60 kobiet z 3 różnych szkół rodzenia. W tym szkoły „MADAR”, na której zaproszenie przyjechali eksperci. Tak ważne dla bezpieczeństwa zapinanie pasów w samochodzie wydawać by się mogło weszło już nam w krew. Jednak niektórzy wciąż pomijają ten obowiązek i narażają siebie i innych pasażerów podróżujących wraz z nimi na utratę zdrowia lub życia. To jednak nie wszystko! Nie wystarczy tylko zapinać pasów bezpieczeństwa. Trzeba to jeszcze zrobić poprawnie… Szczególnej wagi nabiera to w przypadku kobiet w ciąży, które pod sercem noszą nowe życie. Tak – kobiety w ciąży również powinny zapinać pasy bezpieczeństwa i powinny robić to dobrze!

Podczas wykładów okazało się, że tylko 2 spośród słuchaczek (nota-bene położne) zdają sobie sprawę z tego, że brak pasów zapiętych u kobiety w ciąży kiedy dojdzie do wypadku może skutkować odklejeniem się łożyska. Większość mam obecnych nie miała o tym pojęcia.

O tym i o wielu innych kwestiach np: „Jak wybrać pierwszy fotelik dla dziecka?” dowiesz się w trakcie wykładów prowadzonych przez ekspertów biomechaniki zderzeń, twórców kampanii „Ciąża i Pasy”. Wkrótce kolejne daty wydarzeń.

ciaza_i_pasy_madar_poziomo

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad