Skarżysko-Kamienna: Szkoła Rodzenia Vita na zajęciach praktycznych w ramach kampanii Ciąża i Pasy

Szkoła Rodzenia Vita w Skarżysku-Kamiennej została zaproszona na warsztaty w ramach kampanii Ciąża i Pasy do salonu fotelik.info w tym mieście. Technik fotelik.info Dominik Lasota podczas zajęć praktycznych pokazywał uczestnikom, w tym przede wszystkim kobietom w ciąży, jak prawidłowo zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa.

Instruktorka Szkoły Rodzenia VITA – Ewa Palkowska podczas zajęć praktycznych u technika fotelik.info Dominika Lasoty.

Prawidłowo zapięte pasy to gwarancja bezpiecznej jazdy

Przed każdą podróżą wszystkie osoby dorosłe znajdujące się w aucie powinny sprawdzić, czy mają prawidłowo zapięte samochodowe pasy bezpieczeństwa. “Prawidłowo” oznacza, że część biodrowa pasa (dolna) powinna znaleźć się pod brzuchem i kolcami biodrowymi przednimi górnymi, natomiast część barkowa powinna zostać poprowadzona przez środek mostka i przechodzić pomiędzy piersiami oraz przez środek ramienia. Następnie należy dobrze naciągnąć pasy i usunąć ewentualne luzy, tak by pas ściśle przylegał do ciała. 

“Odpowiednio zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka, ale też innych pasażerów podróżujących autem. Dlatego każdy, kto chce jeździć bezpiecznie, może zapisać się w dowolnym oddziale fotelik.info w Polsce na zajęcia praktyczne z zakresu prawidłowego zapinania pasów samochodowych w ramach kampanii Ciąża i Pasy” – wskazuje Dominik Lasota, technik fotelik.info ze Skarżyska-Kamiennej.

Podczas warsztatów przeprowadzanych w ramach kampanii Ciąża i Pasy, kursantki mogą dowiedzieć się jak prawidłowo zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa.

Technicy fotelik.info uczą w ramach kampanii Ciąża i Pasy, jak zapinać pasy 

Ogólnopolska społeczno-informacyjna kampania Ciąża i Pasy została zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórcę fotelik.info. Cel kampanii to przekonanie polskiego społeczeństwa, a przede wszystkim kobiet w ciąży, jak ważne jest prawidłowe zapinanie samochodowych pasów bezpieczeństwa. Polska jest jednym z pięciu krajów w Europie, które pozwalają ciężarnym mamom na jazdę bez zapiętych pasów. A taka jazda może grozić uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia przez kobietę w ciąży lub jej nienarodzone dziecko.

Wystarczy pozornie niegroźny wypadek: niewielka stłuczka auta jadącego z prędkością około 15 km/h i niezapięte lub źle zapięte pasy samochodowe przez kobietę w ciąży, aby doprowadzić do śmierci nienarodzonego dziecka wskutek niedotlenienia po odklejeniu się łożyska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, zapraszamy na stronę Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad