Rusza kampania „Ciąża i pasy”

Długo wyczekiwana kampania „Ciąża i pasy” wystartowała. Strona, na której teraz jesteś jest jedną z jej części. Zapraszamy Cię do bardzo interesującej podróży przez wszystkie działy, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Są one skomponowane tak, aby każdy czytający dowiedział się jak należy zapinać poprawnie pasy bezpieczeństwa w samochodzie, dlaczego jest to takie ważne i czym może grozić ich niezapięcie.

Poprawna pozycja za kierownicą to podstawa. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości od poduszki powietrznej (25 cm) oraz o bezwzględnej konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa!

Poprawna pozycja za kierownicą to podstawa. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości od poduszki powietrznej (25 cm) oraz o bezwzględnej konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa!

 

Wiele miejsca poświęciliśmy nieprawidłowemu zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Są one bardzo skuteczne, ale, jak każde urządzenie, muszą być prawidłowo użytkowane. Ich nieprawidłowe zapięcie może spowodować urazy. Omówiliśmy także zastosowanie adapterów dla kobiet ciężarnych, które należy stosować w przypadkach, gdy prawidłowe prowadzenie pasa jest niemożliwe.

Bezpieczeństwo kobiet w ciąży doczekało się do dnia dzisiejszego wielu badań oraz opracowań naukowych. Dla wszystkich, którzy żądni są wiedzy, zamieściliśmy osobny dział prezentujący statystyki i namiary bibliograficzne do konkretnych pozycji.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony – szczególnie działu Aktualności oraz Wydarzenia. Będzie nas można spotkać w tym roku w całej Polsce podczas wydarzeń kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych oraz wybranych spotkaniach w szkołach rodzenia i sklepach, gdzie będziemy uczyli kobiety ciężarne prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad