Poznaj pierwsze ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy i zapisz się na szkolenie!

Pierwsze ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy przeszły szkolenie i dostały oficjalne certyfikaty ukończenia kursu. Chcesz również zostać ambasadorką? Sprawdź, jak to zrobić!

Pierwsze ambasadorki kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy zdobywają certyfikaty. A czy Ty zapisałaś się już na szkolenie?

Pani Gabriela z Krakowa (na zdjęciu z lewej) jest instruktorką jazdy i właśnie została jedną z pierwszych ambasadorek kampanii Ciąża i Pasy. Zrobiła to, aby uświadamiać w kwestii zapinania pasów w ciąży (i nie tylko) kobiety, które robią u niej kurs prawa jazdy. Wielkie brawa za tak wspaniałą postawę obywatelską!

Pani Daria z Chorzowa (na zdjęciu z prawej) jest mamą trojga dzieci, dla której bezpieczeństwo w samochodzie to podstawa. Wszystkie jej pociechy jeżdżą w bezpiecznych i prawidłowo dobranych fotelikach, a teraz ich mama będzie przekazywać innym kobietom wiedzę na temat bezpiecznego zapinania pasów w ciąży. Dziękujemy za dołączenie do kampanii!

Cele kampani Ciąża i Pasy

Ogólnopolska kampania Ciąża i Pasy powstała z myślą o promowaniu wiedzy na temat bezpieczeństwa kobiet w ciąży w samochodach. Jej pomysłodawcą jest biomechanik zderzeń i twórca fotelik.info Paweł Kurpiewski. Więcej o kampanii można dowiedzieć się na stronie Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Celem kampanii jest także zmiana zapisu polskiego Prawa o ruchu drogowym, który zezwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Podobny przepis funkcjonuje już tylko w pięciu krajach Europy: Polsce, Grecji, Rumunii, Bułgarii i we Włoszech. Jest on szkodliwy w skutkach! Badania naukowe już dawno dowiodły, że nawet drobna stłuczka, w której bierze udział kobieta w ciąży niezapięta w pasy, może spowodować śmierć dziecka wskutek odklejenia łożyska. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Wypadek w ciąży. Odklejenie łożyska najczęstszą przyczyną śmierci dziecka

Jak zostać ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy?

Pasy bezpieczeństwa należy więc zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Trzeba to jednak robić w sposób właściwy, a do tego potrzebna jest określona wiedza. Dlatego właśnie poszukuje ambasadorek, które zdobędą taką wiedzę podczas szkolenia w fotelik.info i będą ją przekazywały kobietom (zwłaszcza w ciąży) w swoim środowisku.

Jeśli Ty również chcesz dołączyć do drużyny: przejść szkolenie z technikiem fotelik.info i zostać ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy w swoim środowisku – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie trwa maksymalnie 30 minut, jest BEZPŁATNE i polega na spotkaniu z technikiem fotelik.info, który tłumaczy i pokazuje:

⚫czym są kolce biodrowe, jak je znaleźć oraz do czego są przydatne;

⚫jak prawidłowo zapinać i regulować pasy;

⚫kiedy zachodzi konieczność używania adaptera do pasów dla kobiet w ciąży;

⚫jak ustawić zagłówek, fotel, lusterko;

⚫jaką odległość zachować między kierownicą a brzuszkiem.

Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu.

Szkolenia odbywają się w Centrach Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, Chorzowie, Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie i Skarżysku-Kamiennej po ustaleniu dogodnego dla obu stron terminu.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad