Pierwszy ambasador kampanii Ciąża i Pasy. Poznajcie Pana Mariusza!

Pan Mariusz to pierwszy ambasador ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, zainicjowanej przez Pawła Kurpiewskiego, twórcę fotelik.info, biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa

Kto powiedział, że tylko kobiety mogą być ambasadorkami kampanii Ciąża i Pasy? Pan Mariusz, zgłaszając się na bezpłatne szkolenie w ramach kampanii, był bardzo zdziwiony, że jest pierwszym mężczyzną biorącym w nim udział. Czy do grona ambasadorów Ciąży i Pasów dołączą kolejni panowie?

“Każdy mężczyzna powinien wiedzieć, to, o czym uczycie na kursie w ramach kampanii” – stwierdził Pan Mariusz, który przeszedł szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, przy ul. Ryżowej 29, pod okiem technika fotelik.info Jana Góreckiego. Pierwszy ambasador ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy zamierza wykorzystać zdobytą wiedzę na temat bezpieczeństwa kobiet w ciąży w samochodzie w swojej pracy, w której motyw dbania o bezpieczeństwo przewija się wyraźnie. Pan Mariusz zajmuje się nadzorem ogólnopolskiej floty, jest również dyrektorem firmy ochroniarskiej, specjalistą BHP oraz inspektorem PPOŻ. Na swoim koncie ma wiele kursów i dyplomów. Teraz do jego kolekcji dołączy certyfikat zdobyty w ramach szkolenia Ciąża i Pasy.

Witamy w naszej drużynie pierwszego ambasadora i zachęcamy innych panów to udziału w szkoleniu.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie trwa maksymalnie 30 minut, jest BEZPŁATNE, kończy się uzyskaniem certyfikatu i polega na spotkaniu z technikiem fotelik.info, który uczy i pokazuje praktycznie:

⚫ czym są kolce biodrowe, jak je znaleźć oraz do czego są przydatne;

⚫ jak prawidłowo zapinać i regulować pasy bezpieczeństwa;

⚫ kiedy zachodzi konieczność używania adaptera do pasów dla kobiet w ciąży;

⚫ jak ustawić zagłówek, fotel, lusterko;

⚫ jaką odległość zachować między kierownicą a brzuszkiem.

Należy dodać, że wiedza uzyskana w trakcie szkolenia jest w dużej mierze uniwersalna – dotyczy nie tylko kobiet w ciąży, ale KAŻDEGO, kto jeździ samochodem!

Szkolenia odbywają się w Centrach Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, Chorzowie, Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie i Skarżysku-Kamiennej, po ustaleniu terminu dogodnego dla obu stron.

Dlaczego warto zostać ambasadorem? Kampania Ciąża i Pasy ratuje życie!

Prawidłowo zapięte w ciąży pasy bezpieczeństwa ratują życie! Potwierdza to historia, o której niedawno pisaliśmy: Jeden wypadek, trzy uratowane życia. Fotelik RWF ocalił dziecko, a pasy – mamę w ciąży

Pani Natalia, klientka Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info Chorzów, dzięki filmikom instruktażowym publikowanym przez fotelik.info w ramach kampanii Ciąża i Pasy zaczęła prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa. Przez całą pierwszą ciążę i połowę drugiej robiła to nieprawidłowo! Dzięki kampanii postanowiła to zmienić, a niedługo potem, będąc w 37. tygodniu ciąży, miała wypadek samochodowy. Ona sama zdaje sobie sprawę, a zarówno policja, jak i lekarze potwierdzają, że PRAWIDŁOWO ZAPIĘTE PASY URATOWAŁY ŻYCIE JEJ I DZIECKA.

Ogólnopolska kampania Ciąża i Pasy została wymyślona i zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórcę fotelik.info. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa przez kobiety w ciąży oraz zmiana szkodliwego przepisu Prawa o ruchu drogowym w Polsce, który pozwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów.

Jak zapinać pasy bezpieczeństwa w ciąży?

Trzeba to robić w sposób prawidłowy, a do tego potrzebna jest określona wiedza i umiejętności. Dlatego właśnie szukamy ambasadorek i ambasadorów kampanii Ciąża i Pasy, którzy przejdą szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info i w swoim środowisku będą dzielić się swoją wiedzą z innymi osobami, zwłaszcza kobietami w ciąży.

Obejrzyj, jak pierwsza ambasadorka kampanii Ciąża i Pasy prezentuje prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Jeśli Ty również chcesz dołączyć do drużyny: przejść szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info i zostać ambasadorem kampanii Ciąża i Pasy w swoim środowisku – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Przeczytaj również:

Poznaj pierwsze ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy i zapisz się na szkolenie!

Kolejne ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy już z certyfikatem! Dziękujemy! Zobacz zdjęcia

To także może Cię zainteresować:

Jechała bez pasów. Dziecko urodziło się z 1 punktem w skali APGAR

Ciąża i Pasy. TVN24 o kampanii fotelik.info. Zobacz WIDEO!

Wypadek w ciąży. Odklejenie łożyska najczęstszą przyczyną śmierci dziecka

Poprawne zapięcie w ciąży pasów bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko urazu aż o 84 proc.

Pan Mariusz z certyfikatem kampanii Ciąża i Pasy oraz technik fotelik.info Jan Górecki w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, ul. Ryżowa 29

Dziękujemy, gratulujemy i życzymy skuteczności w chronieniu bezpieczeństwa!

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad