Ogólnopolska Kampania Ciąża i Pasy: Wypełnij ankietę i pomóż nam lepiej chronić mamy w ciąży!

Mamy zaszczyt ogłosić iż Inżynierowie fotelik.info rozpoczęli badania dotyczące dostatecznej ochrony ciężarnych kobiet w samochodach. Weź udział w badaniu fotelik.info i wypełnij ankietę! Całość zajmie Ci najwyżej 10 minut, a pomożesz rozwijać się nauce zwanej biomechaniką zderzeń.

Czy wiesz, że kobiety w ciąży powinny zapinać pasy bezpieczeństwa? Ogólnopolska kampania Ciąża i Pasy została zapoczątkowana przez fotelik.info z myślą o mamach w ciąży i ich dzieciach. Polska jest jednym z czterech państw w Europie, które pozwalają ciężarnym na jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jest to śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla mamy, jak i dla jeszcze nienarodzonego dziecka. Ponadto na temat zapinania pasów w ciąży krąży w społeczeństwie wiele mitów. Aby zapobiec ich szkodliwości i zwiększyć świadomość społeczeństwa, eksperci fotelik.info prowadzą ogólnopolskie szkolenia i warsztaty dotyczące poprawnego zapinania pasów przez kobiety w ciąży. Mają one na celu edukację odbiorców, a w przyszłości – zmianę prawa.

Aż 9 na 10 kobiet nie potrzebuje adaptera do pasów dla ciężarnych. W większości przypadków pas bezpieczeństwa można zapiąć poprawnie bez użycia adaptera. Jest to wniosek, jaki dział naukowy fotelik.info wyciągnął po przebadaniu kilkuset kobiet.

Obecnie inżynierowie z fotelik.info prowadzą badania dotyczące tego, czy kobiety ciężarne są dostatecznie chronione w swoich samochodach. Konstrukcja aut na ogół uwzględnia męską budowę ciała. Weź udział w badaniu fotelik.info i wypełnij ankietę!! Całość zajmie Ci najwyżej 10 minut, a pomożesz rozwijać się nauce zwanej biomechaniką zderzeń. Twoje odpowiedzi mogą pomóc nam w odkrywaniu tego, co w przyszłości zmieni oblicze projektowania samochodów!

LINK DO ANKIETY:TUTAJ

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad