Kolejne ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy już z certyfikatem! Dziękujemy! Zobacz zdjęcia

Nowe ambasadorki kampanii Ciąża i Pasy. Niektóre przejechały kilkaset kilometrów, aby odbyć szkolenie!

Szkolenia w ramach kampanii fotelik.info Ciąża i Pasy trwają. W wielu miastach w Polsce wspaniałe kobiety przeszły już kurs i zostały ambasadorkami kampanii. Jak dołączyć do ich grona, uzyskać certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności i dbać o bezpieczeństwo mam w ciąży? Zapraszamy do artykułu.

W Centrach Bezpieczeństwa foteli.info bardzo intensywny czas, ale nie zwalniamy tempa! Prawie codziennie technicy fotelik.info mają zaszczyt szkolić panie, które czują potrzebę pomagania innym i chcą zostać ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy. Nie brakuje wśród nich mam, położnych, pielęgniarek czy instruktorek jazdy. Dziś przedstawiamy kolejne cztery fantastyczne kobiety, które zdecydowały się przejść szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info.

Na zdjęciu w lewym górnym rogu widzimy Panią Małgorzatę, która odbyła szkolenie w oddziale fotelik.info w Gliwicach. Przeprowadził je technik Konrad Szwed, który podkreśla, że Pani Małgorzata to przesympatyczna osoba, która może zdziałać wiele dobrego!

Po prawej stronie, u góry mamy Panią Annę, która na co dzień prowadzi zajęcia w szkole rodzenia. Wiedzę i umiejętności, które zdobyła podczas szkolenia w fotelik.info we Wrocławiu, ma zamiar wykorzystać w pracy, by skorzystało z nich jak najwięcej ciężarnych mam. Kurs przeprowadził technik fotelik.info Bartek Nowański.

U dołu, z lewej strony – Pani Maria z Nowego Sącza, która odbyła szkolenie w fotelik.info w Krakowie. Towarzyszy jej szkoleniowiec – technik fotelik.info Piotr Wawrzyńczak. Pani Maria jest spełnioną mamą i, jak sama o sobie mówi: “ma fioła na punkcie fotelików, pasów i bezpiecznej jazdy”. Brawo!

W prawym dolnym rogu zdobyty certyfikat prezentuje Pani Kasia. Prywatnie jest szczęśliwą mamą w ciąży, a zawodowo – fizjoterapeutką i instagramerką. Chętnie dzieli się wiedzą z zakresu fizjoterapii (i nie tylko!) na swoim instagramowym profilu: hejho.o.dzieciach

Kampania Ciąża i Pasy ratuje życie

Pasy bezpieczeństwa w ciąży należy zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Warto też wiedzę o tym przekazywać innym! Potwierdza to historia, o której ostatnio pisaliśmy: Jeden wypadek, trzy uratowane życia. Fotelik RWF ocalił dziecko, a pasy – mamę w ciąży

Pani Natalia dzięki filmikom instruktażowym fotelik.info w ramach Ciąża i Pasy zaczęła prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa. Niedługo po tym, będąc w 37. tygodniu ciąży, miała wypadek samochodowy przy prędkości ok. 100 km/h. Zarówno ona sama, jak i policja oraz lekarze potwierdzają, że PRAWIDŁOWO ZAPIĘTE PASY URATOWAŁY ŻYCIE JEJ I DZIECKA W BRZUSZKU.

Jak zapinać pasy bezpieczeństwa w ciąży? Trzeba to robić w sposób prawidłowy, a do tego potrzebna jest określona wiedza i umiejętności. Dlatego właśnie szukamy ambasadorek kampanii Ciąża i Pasy, które przejdą szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info i będą dzieliły się swoją wiedzą z innymi kobietami (zwłaszcza w ciąży) w swoim środowisku.

Jeśli Ty również chcesz dołączyć do drużyny: przejść szkolenie w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info i zostać ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy w swoim środowisku – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie trwa maksymalnie 30 minut, jest BEZPŁATNE i polega na spotkaniu z technikiem fotelik.info, który tłumaczy i pokazuje praktycznie:

⚫ czym są kolce biodrowe, jak je znaleźć oraz do czego są przydatne;

⚫ jak prawidłowo zapinać i regulować pasy bezpieczeństwa;

⚫ kiedy zachodzi konieczność używania adaptera do pasów dla kobiet w ciąży;

⚫ jak ustawić zagłówek, fotel, lusterko;

⚫ jaką odległość zachować między kierownicą a brzuszkiem.

Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu.

Szkolenia odbywają się w Centrach Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie, Chorzowie, Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie i Skarżysku-Kamiennej po ustaleniu dogodnego dla obu stron terminu.

Poznaj również: Pierwsze ambasadorki fotelik.info

Ogólnopolska kampania Ciąża i Pasy została wymyślona i zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i twórcę fotelik.info. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa przez kobiety w ciąży oraz zmiana szkodliwego przepisu Prawa o ruchu drogowym w Polsce, który pozwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów.

To także może Cię zainteresować:

Jechała bez pasów. Dziecko urodziło się z 1 punktem w skali APGAR

Ciąża i Pasy. TVN24 o kampanii fotelik.info. Zobacz WIDEO!

Wypadek w ciąży. Odklejenie łożyska najczęstszą przyczyną śmierci dziecka

Poprawne zapięcie w ciąży pasów bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko urazu aż o 84 proc.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad