Kolejna położna na warsztatach w ramach kampanii Ciąża i Pasy. Dziękujemy!

Warsztaty w ramach kampanii Ciąża i Pasy wciąż się odbywają w Centrach Bezpieczeństwa fotelik.info w całej Polsce. Poznaj kolejną wspaniałą położną, która będzie uczyła swoje pacjentki, jak bezpiecznie zapinać pasy w ciąży. Pamiętaj, że Ty także możesz dołączyć do grona ambasadorek i ambasadorów kampanii Ciąża i Pasy, przejść bezpłatne szkolenie i uzyskać certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności i wiedzę. Zapraszamy…

Pani Kamila dołączyła do ambasadorek projektu Ciąża i Pasy

Pani Kamila Szymańska (na zdjęciu z technikiem fotelik.info Janem Góreckim, który przeprowadził szkolenie) to kolejna ambasadorka kampanii Ciąża i Pasy. Przyjechała do Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie aż z Sieradza! Jest położną: Domowa Położna Kamila Szymańska, instruktorką w szkole rodzenia oraz instruktorką masażu Shantala. Jak przyznaje, bardzo zależy jej na bezpieczeństwie kobiet i dlatego całym sercem wspiera kampanię Ciąża i Pasy. Kiedy natknęła się na nią w internecie, od razu wiedziała, że musi przejść szkolenie, aby przekazywać wiedzę i umiejętności dalej. Czujemy się zaszczyceni, mając Panią Kamilę wśród ambasadorek kampanii. Taka położna to prawdziwy skarb!

Przyjechała do Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Warszawie aż z Sieradza! Jest położną: Domowa Położna Kamila Szymańska, , instruktorką w szkole rodzenia oraz instruktorką masażu Shantala. Jak przyznaje, bardzo zależy jej na bezpieczeństwie kobiet i dlatego całym sercem wspiera kampanię Ciąża i Pasy. Kiedy natknęła się na nią w internecie, od razu wiedziała, że musi przejść szkolenie, aby przekazywać wiedzę i umiejętności dalej. Czujemy się zaszczyceni, mając Panią Kamilę wśród ambasadorek kampanii. Taka położna to prawdziwy skarb!

Jesteś w ciąży? Zapinaj pasy!

Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info przypomina, że – wbrew temu, co sugeruje prawo o ruchu drogowym w Polsce – samochodowe pasy bezpieczeństwa należy w ciąży należy zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Pasy zapięte w prawidłowy sposób nie stanowią zagrożenia, wręcz przeciwnie, zapobiegają groźnym powikłaniom i urazom mogącym powstać u kobiet ciężarnych i ich dzieci wskutek nawet drobnej stłuczki. Nawet przy prędkości 30 km/h może wówczas dojść do odklejenia łożyska, co grozi niedotlenieniem i śmiercią dzidziusia w brzuchu. Warto tę wiedzę przekazywać innym! Możesz ją BEZPŁATNIE zdobyć na warsztatach Ciąża i Pasy.

Jak wygląda szkolenie Ciąża i Pasy?

Warsztat trwa maksymalnie 30 minut, jest BEZPŁATNY i polega na spotkaniu z technikiem fotelik.info, który tłumaczy i pokazuje:

⚫ czym są kolce biodrowe, jak je znaleźć oraz do czego są przydatne;

⚫ jak prawidłowo zapinać i regulować pasy bezpieczeństwa;

⚫ kiedy zachodzi konieczność używania adaptera do pasów dla kobiet w ciąży;

⚫ jak ustawić zagłówek, fotel, lusterko;

⚫ jaką odległość zachować między kierownicą a brzuszkiem.

Szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu.

Jeżeli chcesz dołączyć do ambasadorek i ambasadorów ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, przejść bezpłatne szkolenie, uzyskać certyfikat i przekazywać zdobyte umiejętności i wiedzę w swoim środowisku – zgłoś się, wysyłając wiadomość prywatną na FB fotelik.info.

Wypełnij ankietę i wspomóż badania naukowe dla bezpieczeństwa kobiet w ciąży

Jeżeli chcesz wspomóc naukę zwaną biomechaniką zderzeń i pomóc nam lepiej chronić mamy w ciąży w samochodzie (niestety, większość samochodów nie uwzględnia budowy ciała kobiet, a co dopiero kobiet ciężarnych), wypełnij ankietę fotelik.info do badań naukowych. Całość zajmie ci maksymalnie 10 minut, a Twoje odpowiedzi mogą pomóc nam w odkrywaniu tego, co w przyszłości zmieni oblicze projektowania samochodów —-> ankieta do projektu Ciąża i Pasy

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad