Kolejna ambasadorka kampanii Ciąża i Pasy już z certyfikatem!

Przedstawiamy nową ambasadorkę ogólnopolskiej kampanii informacyjno-społecznej Ciąża i Pasy. Pani Marta jest pierwszą wśród ambasadorek zawodową doulą! Pracuje w Siedlcach i na szkolenie jechała prawie 100 km. Podobno było warto! Przeczytaj, jakie są cele kampanii i również zgłoś się do programu edukacyjnego!

Pani Marta dołączyła do grona ambasadorek kampanii Ciąża i Pasy. Od teraz swoją wiedzą będzie mogła dzielić się z innymi kobietami, które oczekują dziecka

Pani Marta kurs w ramach kampanii Ciąża i Pasy odbyła w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info przy ul. Ryżowej 29 w Warszawie pod czujnym okiem technika Michała Brzezińskiego. Dała się poznać jako osoba pogodna, uśmiechnięta i bardzo zaangażowana. O swojej pracy mówi:

Pomagam kobietom i parom świadomie przygotować się do porodu, połogu i pierwszych chwil z dzieckiem. Wspieram wzmocnienie ich kompetencji. Toruję im drogę do podejmowania decyzji w oparciu o ich własne preferencje i wiedzę opartą na badaniach, a nie przekonaniach. Z uwagą, otwartością i wsparciem towarzyszę w porodach i wspieram w okresie połogu”.

Pani Marta również prowadzi warsztaty dla przyszłych rodziców. To zaszczyt mieć taką fantastyczną i świadomą osobę w naszych szeregach. Jesteśmy pewni, że dzięki Pani Marcie niejedna mama w ciąży z Siedlec i okolic zacznie poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa i jeździć autem bezpiecznie. Więcej o Pani Marcie i o tym, co robi, możesz przeczytać tutaj.

Zadbaj o bezpieczeństwo kobiet w ciąży razem z kampanią Ciąża i Pasy

Polskie Prawo o ruchu drogowym zezwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Przepis ten jest szkodliwy w skutkach, gdyż badania naukowe dowiodły, że nawet drobna stłuczka, w której wzięłaby udział niezapięta w pasy ciężarna mama, może spowodować śmierć dziecka wskutek niedotlenienia po odklejeniu się łożyska. Pasy należy więc zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Należy to jednak robić w sposób właściwy.

Niestety, specjaliści fotelik.info ds. bezpieczeństwa w samochodzie nie mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie byliby potrzebni, by szkolić kobiety w ciąży w prawidłowym zapinaniu pasów. W miastach, w których znajdują się oddziały fotelik.info (tj. w Nowym Sączu, Warszawie, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej i Krakowie) warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy prowadzone są najczęściej w salonach fotelik.info i szkołach rodzenia. Jednak przyjazd techników fotelik.info do mniejszych miejscowości nie zawsze jest możliwy, a tam również należałoby przekazywać tę ważną wiedzę i umiejętności.

Jeśli Ty również chcesz dołączyć do naszej drużyny: przejść szkolenie z ekspertem fotelik.info i zostać ambasadorką (lub ambasadorem) kampanii Ciąża i pasy w swoim mieście – odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Więcej o kampanii Ciąża i Pasy można dowiedzieć się na stronie Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info, a także w mediach społecznościowych.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad