Ekspert fotelik.info mgr inż. Anna Tomaszewska o swojej roli w kampanii Ciąża i Pasy

Anna Tomaszewska odpowiada za inżynierskie prowadzenie projektu Ciąża i Pasy

Mamy przyjemność przedstawić kolejnego członka działu naukowego fotelik.info. Jest nim mgr inż. Anna Tomaszewska, która w fotelik.info pracuje w dziale ekspertyz powypadkowych, a teraz przejęła funkcje inżynierskie w prowadzeniu projektu Ciąża i Pasy. Kim jest i co skłoniło ją do zajęcia się tematem bezpieczeństwa jazdy kobiet w ciąży? Obejrzyj nagranie z ekspertem fotelik.info w roli głównej.

Anna Tomaszewska w 2020 roku ukończyła kierunek Inżynieria Biomedyczna na wydziale o tej samej nazwie, na Politechnice Śląskiej w Zabrzu. Jak mówi: “Zawsze interesowała mnie medycyna. A ten kierunek był idealnym połączeniem studiów medycznych z inżynierią”. Dodaje również, że na studiach zafascynowała ją biomechanika ludzkiego ciała. Również na studiach dowiedziała się o fotelik.info. Było to na wykładach poświęconych crash testom i biomechanice zderzeń. Od razu po studiach mgr inż. Anna Tomaszewska, zgłosiła się do fotelik.info i tu odbyła rozmowę kwalifikacyjną z biomechanikiem zderzeń Pawłem Kurpiewskim. Tak zaczął się jej staż, a następnie praca w dziale ekspertyz powypadkowych fotelik.info.

Jak mówi, jako kobieta czuła dużą potrzebę informowania kobiet w ciąży o znaczeniu zapinania pasów bezpieczeństwa dla zdrowia oraz życia mam i dzieci. Teraz młoda pani inżynier kieruje całą inżynierską “oprawą” ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy, zainicjowanej przez fotelik.info Chociaż do tej pory nie było głośno o Annie Tomaszewskiej, z pewnością wkrótce się to zmieni. Jeżeli masz pytania odnośnie do biomedycznych aspektów zapinania lub niezapinania pasów w ciąży, Anna Tomaszewska chętnie na nie odpowie. Wystarczy napisać do nas na Facebooku, a pytanie zostanie jej przekazane.

Chcesz poznać bliżej inżynierską twarz kampanii Ciąża i Pasy? Obejrzyj WIDEO:

Inżynierowie fotelik.info: Anna Tomaszewska i Paweł Kurpiewski

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kampanii Ciąża i Pasy, odwiedź stronę Ciąża i Pasy. Informacje o wszelkich wydarzeniach oraz warsztatach prowadzonych w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.info oraz w naszych social mediach.

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad