Będziesz miała dziecko!

Dowiedziałaś się! Będziesz miała dziecko!!! To wspaniała informacja, wielkie szczęście. Wiesz, że od tej chwili wiele się zmieni. Przede wszystkim przez pierwsze 9 miesięcy. Dla  Ciebie w pierwszej kolejności, dla wszystkich wokoło – stopniowo.

Dowiedziałaś się

Dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, to wielkie szczęście a teraz na pewno zaczynasz szukać informacji o tym co dalej.

Zaczynasz więc szczególnie zwracać uwagę na to, co dzieje się z Twoim ciałem. Przestrzegasz diety, rezygnujesz z alkoholu, zażywasz ruchu, unikasz stresu. Planujesz też najbliższy czas. Nie zmniejsza się Twoja aktywność ani mobilność. Chętnie podróżujesz – jako pasażer i jako kierowca.

Zapinasz pasy! Oczywiście! Przecież ciągle zapinałaś. Ale nagle budzą się wątpliwości, czy robisz to dobrze. Przecież w sumie ludzie różnie mówią. W Internecie prawie tyle ile osób, tyle opinii na ten temat. W rodzinie zdania podzielone…

Ale Ty nie zmieniaj zdania. Pasy bezpieczeństwa to tak naprawdę Twoje zdrowie i życie! Jeśli wypadki stanowią najczęstszą przyczynę urazów wśród ciężarnych kobiet oznacza to, że jest to sprawa wielkiej wagi. W pierwszej kolejności dla Ciebie, bo gdy Ciebie zabraknie lub odniesiesz poważne obrażenie, maluch nie będzie miał szans na przeżycie. W drugiej kolejności dla Twojego wyczekiwanego dziecka. Bądź więc świadomą i asertywną mamą, która wie dlaczego i jak powinna poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa. Dowiedz się też, jak przedstawiają się statystyki wypadków i jakie grożą Ci niebezpieczeństwa.

Przekazuj też tę wiedzę innym, ciężarnym mamom, dzieląc się tym, co ważne także dla nich i ich przyszłych pociech.

 

4-tydzie-dziecko-usg

Author: Redakcja Ciąża i Pasy

Ciąża i Pasy to kampania społeczna stworzona w celu uświadomienia przyszłym matkom dlaczego bezwzględnie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Redakcja serwisu Ciąża i Pasy zachęca do zgłębiania wiedzy i dzielenia się nią z innymi!

Share This Post On
468 ad